sigortacılık
 


    
 

Sağlık Sigortası

Sağlık Sigortası için seçmiş olduğunuz Anlaşmalı Sağlık Kurumları Ağında yatarak tedavi olduğunuzda, teminat kapsamındaki sağlık giderlerinizin tamamı Allianz tarafından karşılanıyor.

Ayakta tedavi olsanız da seçmiş olduğunuz Anlaşmalı Sağlık Kurumları Ağında tutarın %80'ini yine sigortanız karşılıyor. Üstelik sigortanız üniversite ve kamu hastanelerinde de geçerli; yani ülkenin dört bir yanında sağlık sigortası güvencesinden yararlanabiliyorsunuz.

Seçmiş olduğunuz Anlaşmalı Sağlık Kurumları dışında farklı bir sağlık kurumunda, yatarak ya da ayakta tedavi olmayı seçerseniz, sigortanız yatarak tedavilerde belirlenmiş yıllık bir limit dahilinde (ayakta tedavilerde limit olmaksızın), masraflarınızın %60'ını karşılıyor.

Doğum teminatı, anlaşmasız kurumlarda ve seçmiş olduğunuz Anlaşmalı Sağlık Kurumları Ağı dışındaki kurumlarda geçerli değildir.

Tercihe göre Doğum teminatını da içerebilen Sağlık Sigortası , her iki ebeveynin de sigortalı olması halinde, 4 yıllık sigortalılık sürecini beklemeden, sadece 14 gün bekleyerek poliçe kapsamında yeni doğan bebeğinize ömür boyu sağlık sigortası yenileme garantisi veriyor.

Sağlık Sigortası hangi hizmetleri veriyor?

Asistans Hizmeti veya İlkyardım ve Ambulans Hizmeti

Hayati tehlike içeren acil bir durumda kalırsanız, yerinde müdahale ve/veya en yakın sağlık kurumuna nakliniz için "Acil Yardım Hattı"nı arayabilir, en yakın sağlık kuruluşuna naklinizi isteyebilirsiniz. Sigortanız, karayolu ile ulaşımın güç olduğu durumlarda yetkili doktorun da onayı alınarak ülke sınırları içinde hava ambulans hizmeti veriyor.
Kontrol Mamografisi
Sağlık Sigortası, 40 yaş ve üstü tüm bayan sigortalılarımız için Kontrol Mamografisi Hizmeti sunuyor. Yılda bir kez seçmiş olduğunuz Anlaşmalı Kurum Ağı kapsamındaki anlaşmalı mamografi kurumlarımızda düzenli kontrolünüzü yaptırabilir; sağlıklı bir gelecek için bugünden önleminizi alabilirsiniz.
PSA (Prostat Spesific Antijen) Tarama Hizmeti

40 yaş ve üstü tüm erkek sigortalılarımız için de sağlik sigortasi prostat hastalıklarının teşhisinde hızlı ve kolay bir yol olan PSA Tarama Hizmeti sunuyor. Yılda bir kez seçmiş olduğunuz Anlaşmalı Kurum Ağı kapsamındaki anlaşmalı PSA Tarama Merkezleri?nde bu hizmetten siz de yararlanabilirsiniz.
Aile Hekimliği
Aile Hekimliği, Allianz'ın çağdaş bir hizmet birimidir. Tüm aile bireylerine kapsamlı sağlık hizmeti  verebilecek düzeyde eğitilmiş tıp uzmanlarından oluşur. Sağlık Sigortası sayesinde dilediğinizde seçmiş olduğunuz Anlaşmalı Kurum Ağı kapsamındaki doktorunuzdan yararlanabilir, aynı zamanda telefonla ücretsiz sağlık danışmanlığı hizmeti de alabilirsiniz.

Sağlık Sigortası'nın birinci planında, seçmiş olduğunuz Anlaşmalı Kurum Ağı kapsamındaki hastanelerimizdeki yatarak tedaviler, ameliyatlar, ameliyattan sonra fizik tedavi ya da taburcu olduktan sonra evde bakım ve tedavi; küçük cerrahi operasyonlar, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz tedavilerinin tamamı, kaza ya da hastalık sonucunda ihtiyaç duyulan protez giderleri, Hamilelik ve Doğum Teminatının alınmış olması koşuluyla doğum ya da düşük durumunda tüm tıbbi giderler poliçede belirtilen teminat limitiniz ve ödeme oranınız doğrultusunda karşılanıyor.

Ayrıca kaza sonucu vefat durumunda sigortalının yakınlarına, daimi maluliyet durumundaysa sigortalıya poliçede belirlenmiş teminat limitine kadar ödeme yapılıyor.

Sağlık Sigortası'nın ikinci planı, birinci plandaki teminatlara ek olarak, seçmiş olduğunuz Anlaşmalı Kurum Ağı kapsamındaki anlaşmalı sağlık kurumlarımızdaki ayakta tedavi kapsamına giren doktor muayenesi, MR, tomografi, endoskopi gibi ileri tanı yöntemleri, amniyosentez, her türlü biyopsiler, ağrı tedavileri, 24 saatin altındaki gözlem ve tedavilerin %80'ini karşılıyor.

Ayrıca 0-6 yaş çocukların rutin aşıları (tetanoz, hepatit B, kızamık, BCG gibi...) ve hamileliğinizin takibinin de %80'i sigortanız tarafından karşılanıyor.

Kısacası...

Sağlık Sigortası, karşılaşabileceğiniz tüm sağlık riskleri için geniş kapsamlı bir sigorta..

Hem sevdiklerinizi hem de sizi güvence altına alan, hizmetleriyle her an yanınızda olan güçlü bir destek.

Şimdi Allianz Sağlık Sigortası ile güvendesiniz...

Allianz Sağlık Sigortası ile ilgili detaylı bilgi için Acenteliğimize bekliyoruz.

Sağlıklı bir gelecek dileğiyle...

Daha fazla bilgi için. Lütfen Bizi Arayınız...